PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 777
ocen
7,3 10 1 43777
6,5 13
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

Szczerze - zdumiało mnie, że tak wiele ludzi pisze, że film jest do kitu, bo na mnie zrobił absolutnie przeolbrzymie wrażenie. Wyczytałam gdzieś trzy główne zarzuty: że słabe dialogi, aktorstwo i fabuła.
No cóż - dialogów może nie napisał sam Szekspir, ale przeciez nie o to chodzi, zeby się rymowały! Co może niektórych przerażać - są ludzie, którzy tak się wypowiadają (łącznie z tzw. "mięsem" - jak realnie, to realnie, ale znowu nie tak, zeby ucho zwiędło!)
Aktorzy, moim skromnym zdaniem, świetni. Zagrali dokładnie tak, jak było trzeba - Jureczek to głupkowaty jąkała, a Edi to przespokojny intelektualista walczący z rzeczywistością.
No i wkroczyliśmy do fabuły. Genialna. Ukazuje ciężar żywota (który dla ludzi, takich jak ja - z żywotem jak piórko, naprawdę robi wrażenie) i ukazuje takiego Ediego, który niby bez charakteru, bo przecież nawet muchy by nie skrzywdził, a jednak posiada na tyle siły, żeby ochronić dziewuchę, która nawet go nie szanuje. I to jest godne podziwu!!! Bo przecież ukazana jest radość życia, pomimo, że jest ono tak nieznośnie ciężkie! Historia tak smutna, a jednak napawająca optymizmem!!!
A poza tym takie "przyziemne" elementy, jak muzyka i zdjęcia...
Jak dla mnie 10/10

użytkownik usunięty
em_a

hej...zgadzam sie. Film był wzruszający. Jednak nie do końca go zrozumiałam...wiem że niektórzy mogą poweidieć "co tu rozumeić", ale ja staram się w każdy film wczuwać i go analizować....w każdym razie podobał mi się.Jak dla mnie 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones