PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 777
ocen
7,3 10 1 43777
6,5 13
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

Miałam już nigdy więcej nie oglądać polskich filmów i sama nie wiem czemu akurat dla tego zrobiłam wyjątek, może ze względu na pana Gołębiewskiego. I muszę powiedzieć że się nie rozczarowałam, zaskoczył mnie w bardzo pozytywny sposób. Pięknie ukazany świat który jest daleki od piękna. Historia i bohaterowie z pozoru zwyczajni aż do bólu, zamknięci w swoim własnym małym swiecie. To co ważne przekazywane drobnymi scenkami i niuansami, które na pierwszy rzut oka sa niewidoczne, zakamuflowane w całości. Film niczego nie narzuca, kazdy sam może sobie ocenić czy Edi postąpił właściwie czy nie. Zupełnie zaskoczyło mnie zakończenie, nigdy nie sadziłam że "nic" może mi się spodobać i jeszcze usatysfakcjonować, bo zatoczyło się jedynie koło, nie było ani happy endu, ani dramatu z wielką katastrofą. No po prostu brak czegokolwiek, co o dziwo wyszło bardzo dobrze. Jedynym minusem jest to że film jest trochę nudnawy i nakręcony jak dla mnie trochę za bardzo w typowy polski sposób, chodzi głównie o ujęcia i scenerie. Opowiedzenie historii i pokazanie tego co ważne, w bardzo niemieckim i holenderskim stylu, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

ocenił(a) film na 9
dkf

Właśnie zapomniałam się zapytać. Za co oni pobili tego Małego, było to powiedziane, bo nie widziałam samego początku?? Jak nazwał dziecko bo nie usłyszałam jak mówił??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones