PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 777
ocen
7,3 10 1 43777
6,5 13
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

Film "Edi" przypomnial mi i na nowo uswiadomil ofiare Jezusa. Edi bez slowa wzial na siebie kare ktora powinien dostac Cygan. Nie zasluzyl na nia,a le jednak ja wzial na siebie, zeby kogos innego przed nia uchronic. Jezus zrobil to samo dla nas... Umarl za nas i nawet slowem sie nie sprzeciwil, po to, zebysmy my tej kary nie musieli znosic, kary smierci. Mamy teraz wybor, przyjac ten dar, jakim jest zbawienie, albo odrzucic... Ten film duzo pokazuje i moze w taki prosty sposob przedstawic systuacje jaka miala miejsce ponad 2000 lat temu z tym, ze w nieco innych okolicznosciach i w o wiele wiekszym wymiarze, tylko ze my czesto nei zdajemy sobie z tego sprawy...

damaris

"...Umarl za nas i nawet slowem sie nie sprzeciwil, po to, zebysmy my tej kary nie musieli znosic, kary smierci. Mamy teraz wybor, przyjac ten dar, jakim jest zbawienie, albo odrzucic... "
Ciekawe zdanie;), czyli nawet wpisując się w ramy katolicyzmu, ci co odrzucają zbawienie umierają a ci co przyjmują będą żyć wiecznie tak? Z tych pierwszych "duch" nie uleci i zostaną prochem, a ci drudzy będą mieć nagrodę za "uwierzenie" tak? Ja wolę żeby ze mnie proch tylko został niż nawet jakbym wiódł pobożne do granic możliwości życie a potem miał "żyć wiecznie" z innymi pobożnymi. Poza tym to mnie zawsze najbardziej ciekawiło, ta buta i wręcz pyszalstwo ludzkości która ma zaledwie 40 tys lat do tej wyjątkowości i uzurpacji życia wiecznego. Człowiek na podobiestwo Boga, toż to brzmi jak herezja i bałwochwalstwo straszliwe tego wypierdka "człowieka" który globalnie biorąc absolutnie nic nie znaczy we wszechświecie, mikromikromikrosekunda jednak musi jakoś usensawniać swój byt, no to dawaj...zycie wieczne , dobre to bierzemy:(

ocenił(a) film na 9
malin_4

Nie rób z Filmwebu drugiego forum Onetu. Bo są tam właśnie komentarze tego typu jak Twój. Dyskutuj o filmie a nie o religii.

damaris

watpie zeby historia ta miala nam wlasnie uzmyslowic co uczynil Jezus, ale moze to dobrze ze sie czegos takiego doszukales/as

ocenił(a) film na 8
Monikaaa

O, pamiętam, że przed maturką nam o tym motywie mówili (miałam fajne liceum w którym przerabiało się nie tylko książki, ale filmy też).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones